Depresja to zespół zaburzeń nastroju, dotykający bardzo często zarówno młode, jak i starsze osoby. Nieleczona może prowadzić do problemów z wykonywaniem codziennych czynności, całkowitego wycofania z życia społecznego, a nawet do poważnych konsekwencji dla zdrowia. Może trwać miesiącami, a nawet latami i z czasem się pogłębiać.

 

W klasyfikacji WHO choroba ta jest na czwartym miejscu pośród najpoważniejszych problemów zdrowotnych na świecie. Bardzo często przyczynia się do odbierania sobie życia. Cierpi na nią ponad 300 mln osób na świecie, bez względu na wiek, płeć, status społeczny i wykształcenie. Depresja to choroba ciała i ducha, która wiąże się z licznie występującymi objawami. Są to między innymi brak apetytu, obniżony nastrój, utrata zainteresowań i pasji, problemy z koncentracją, niska samoocena, brak wiary w siebie, poczucie winy, pesymistyczne myślenie, a nawet myśli samobójcze. Z depresją mamy do czynienia wówczas, gdy powyższe objawy utrzymują się minimum sześć tygodni. To powinno stanowić sygnał dla chorego lub jego otoczenia np. rodziny, by poszukać pomocy u psychologa lub psychiatry.

Pomoc w depresji Łódź

Szukasz pomocy w depresji w Łodzi? Sprawdź koniecznie łódzki gabinet psychoterapii MKK Trimed. Tworzą go psychologowie, lekarze psychiatrzy i psychoterapeuci. Wśród specjalistów z MKK są lekarze z wieloletnim doświadczeniem z Klinik Uniwersytetu Medycznego, jak i certyfikowani superwizorzy psychoterapii. Pomagamy Pacjentom z różnego rodzaju zaburzeniami, w tym z depresją. Zapewniamy opiekę medyczną na najwyższym poziomie, zarówno na NFZ, jak i w ramach wizyt komercyjnych. Udzielamy wsparcia psychiatrycznego, porad, pomocy psychologicznej, prowadzimy terapię indywidualną, terapię rodzinną, a także badania psychologiczne. Oprócz tego oferujemy także długoterminową psychoterapię indywidualną. Problem dotyczy Ciebie? Zapraszamy do kontaktu!

Mgr Magdalena Szymczak
psycholog, psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji

Doświadczenie w pracy z Pacjentami:
Od 2010 roku

Doświadczenie zdobywała:
Miejskie Centrum Zdrowia Publicznego (do 2012r. jako Z.O.Z. Miejski Ośrodek Profilaktyki Zdrowotnej) w Poradni Promocji Zdrowia i w Ośrodku interwencji Kryzysowej
Centrum Psychologiczne Fundacji Gajusz

Wykształcenie:
2014r. - SPCH Studium psychoterapii integratywnej - 4-letnia Szkoła Psychoterapii
2006r. - Uniwersytet Łódzki- magister psychologii

Dodatkowe szkolenia:
2017r. - „Intensywna krótkoterminowa psychoterapia dynamiczna. Droga do nieświadomości” Polskie Stowarzyszenie ISTDP
2016r. - ”Wprowadzenie do teorii i praktyki ISTDP” cz.1 w Laboratorium Psychoedukacji
2016r. - ”Wprowadzenie do teorii i praktyki ISTDP” cz.2 w Laboratorium Psychoedukacji
2016r. - XIII Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologów Dziecięcych
2015r. - XIV Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologów Dziecięcych
2011r. - „Podstawy interwencji kryzysowej” w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.
2011r. - „Interwencja kryzysowa w sytuacji zachowań samobójczych” w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii.

Konsultacja w językach:
Angielskim

Specjalizuje się w leczeniu:
psychoterapii indywidualnej osób dorosłych
zaburzeniach lękowych
zaburzeniach afektywnych (w tym leczenie depresji)
zaburzeniach osobowości
dolegliwościach psychosomatycznych