To co, między innymi, wyróżnia MKK Trimed na tle innych prywatnych placówek to dwa oddziały dzienne, finansowane w ramach NFZ,
Oddział Ogólno Psychiatryczny (ODO) jest przeznaczony jako miejsce wsparcia dziennego i terapii dla pacjentów z rozpoznaniem choroby psychicznej. Dostępne jest stałe wsparcie psychiatryczne i pielęgniarskie, a poziom pracy psychoterapeutycznej (terapii grupowej) jest dostosowany do możliwości pacjentów.
Oddział Zaburzeń Nerwicowych (ODN) jest przeznaczony dla pacjentów chcących pogłębić swoja pracę terapeutyczną, poza wsparciem lekarskim i pielęgniarskim, podobnym jak w ODO, oferuje intensywną pracę psychoterapeutyczną w postaci codziennej sesji terapii grupowej.
Na oba oddziały konieczne jest skierowanie wypisane przez lekarza psychiatrę, a następnie badanie konsultacyjne u psychiatry i psychologa z MKK Trimed.
Oddział Dzienny Leczenia Nerwic w NZOZ MKK TRIMED
Oddział Dzienny Leczenia Nerwic opiera się głównie na zastosowaniu intensywnej psychoterapii grupowej odbywającej się pięć razy w tygodniu (15 sesji po 45 min.), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.45-9.30, 9.45-10.30 i 10.45 -11.30. Oddział Dzienny Leczenia Nerwic skierowany jest do osób dorosłych zmagających się z zaburzeniami osobowości, zaburzeniami nerwicowymi oraz depresyjno-lękowymi. Poza oddziaływaniami terapii grupowej pacjenci korzystają również z zajęć psychoedukacyjnych. W trakcie pobytu pacjenci są pod opieką lekarza psychiatry oraz pielęgniarek Oddziału. Nasz zespół terapeutyczny korzysta regularnie z superwizji (dwa razy w miesiącu) oraz zebrań klinicznym (raz w tygodniu).Zgłaszając się do naszego Oddziału potrzebne jest skierowane wystawione od lekarza psychiatry bądź lekarza pierwszego kontaktu w ramach wizyty NFZ.Psychoterapię grupową prowadzą psychoterapeuci: mgr Magdalena Szymczak i mgr Evgenios Ioannou, we współpracy z mgr Pawłem Stasińskim jako superwizorem oraz innymi członkami zespołu terapeutycznego. Grupa prowadzona jest w podejściu psychodynamicznym. W trakcie pracy grupowej zajmujemy się tematami poruszanymi przez członków grupy, stąd ważne jest aby otwarcie komunikować w grupie swoje przemyślenia i uczucia. Mogą one być związane z budzącymi emocje wydarzeniami bieżącymi, przeszłymi jak i z tym co się dzieje w trakcie grupy. Jedno z głównych założeń psychoterapii grupowej to stwierdzenie, że źródło naszych psychologicznych trudności leży w relacjach z innymi ludźmi i w relacjach nasze trudności się ujawniają. Terapeuci w trakcie terapii m.in. wspierają wymiany interpersonalne co ma na celu pogłębienie zrozumienia sposobów (wzorców) nawiązywania i podtrzymywania relacji z innymi ludźmi. Psychoterapia grupowa pomaga w rozwinięciu samoobserwacji, spostrzegania problemów w kategoriach wewnętrznych a nie tylko zewnętrznych, rozbudzania ciekawości przyczynami pojawiających się zaburzeń, modyfikacji patologicznych wzorców funkcjonowania, rozwijania umiejętności korzystania z własnych zasobów intra i interpersonalnych. Psychoterapia pomaga w rozumieniu przyczyn psychologicznych trudności w kontekście historii życia, przeszłych oraz aktualnych relacji.
PERSONEL ODDZIAŁU