Poszukujesz psychiatry na NFZ w Łodzi? Zapraszamy do Centrum Medycznego MKK Trimed! Znajdziesz u nas poradnie psychiatryczną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Pracują w niej nie tylko psychiatrzy, ale również psycholodzy i psychoterapeuci, dzięki czemu leczenie może odbywać się w jednym miejscu (zarówno farmakologiczne, jak i psychologiczne).

Oferujemy kompleksową pomoc lekarską, która obejmuje: spotkanie z pacjentem, postawienie diagnozy, farmakoterapię, a także wystawianie zaświadczeń i skierowań w celu dalszego leczenia. Każdy pacjent może liczyć również na pomoc psychologiczną, w tym psychoterapię indywidualną i rodzinną. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oferty psychiatra NFZ Łódź? Zapraszamy do kontaktu!

Psychiatra to specjalista, który zajmuje się stawianiem diagnozy i leczeniem schorzeń i zaburzeń natury psychicznej. Psychiatria jest ważną dziedziną medycyny, opierającą się na rozmowie, leczeniu farmakologicznym i wypisywaniu recept. Wizyta u psychiatry może wpłynąć na powstrzymanie rozwoju choroby. Dlatego warto jak najszybciej udać się do tego lekarza wtedy, gdy zauważymy u siebie lub dziecka: nagłe zmiany nastroju i zachowania, zmiany w relacjach z bliskimi osobami, wycofanie się ze społeczeństwa, trudności z zaakceptowaniem utraty bliskiej osoby (zakończenie związku, śmierć), lęki i niepokój wewnętrzny, smutek i przygnębienie, apatię, myśli samobójcze, uczucie samotności i odosobnienia, przykre natarczywe myśli, nadmierną nerwowość, słyszenie nieistniejących głosów, częste bóle głowy na tle nerwowym, kołatanie serca, sięganie po używki w trudnych sytuacjach, czy też kompulsywne objadanie się. Warto pamiętać o tym, że psychiatra nie ocenia i nie krytykuje, a patrzy przez pryzmat konkretnego problemu. Wysłuchuje do końca i na podstawie objawów dobiera odpowiednie leczenie, np. farmakologiczne lub psychologiczne. Obowiązuje go również tajemnica lekarska.